Meghan dhe Harry mirëpresin fëmijën e dytë, vjen në jetë Lilibet 'Lili' Diana (VIDEO)

Familja e Princ Harryt dhe Meghan Markle është shtuar me një vajzë. Duka dhe Dukesha e Sussex-it mirëpritën ditën e premte vajzën e tyre të quajtur Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, ndërsa njoftimi u dha mbrëmjen e djeshme.

Emri i saj i parë, Lilibet, vjen nga nofka me të cilën njihej gjatë fëmijërisë Mbretëresha Elizabeth II, ndërsa emri i saj i dytë është në nderim të gjyshes së saj dhe mamasë së Harry-it, Diana.

Foshnja është e teta në radhë për fronin britanik.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Përdhunuan 15 vjeçaren në vendin ku mbanin kokainën që shpërndanin, Gjykata e Lezhës lë në burg tre të rinjtë

Përdhunuan 15 vjeçaren në vendin ku mbanin kokainën që shpërndanin, Gjykata e Lezhës lë në burg tre të rinjtë