Meghan Markle dhe Harry performojnë në një festival muzikor për sensibilizimin ndaj pandemisë

Princ Harry dhe Dukesha Meghan do të performojnë në një festival të madh muzikor në Central Park të Nju Jorkut përpos yjeve të shumtë.

Princi Harry dhe Dukesha Meghan do të jenë në skenë në një festival muzikor. Ata duan të përdorin Global Citizen Live këtë fundjavë për të tërhequr vëmendjen në rëndësinë e një shpërndarje më të drejtë të vaksinave kundër koronavirusit.

Organizatorët njoftuan pjesëmarrjen e tyre të martën. Harry dhe Meghan i bashkohen një grupi të madh yjesh si: Jennifer Lopez, Billie Eilish, Ed Sheeran, Shaën Mendes dhe Usher priten në skenë.

Festivali pritet të zgjasë 24 orë.

Spektakli do të zhvillohet në disa qytete këtë vit - përveç Nju Jorkut, Parisit, Londrës, Rio de Janeiro dhe Sidneit. Kjo shfaqje do të mundësohet me koncerte dhe kontribute politike. Festivali promovon më shumë angazhim në luftën kundër varfërisë dhe sëmundjeve dhe është i përkushtuar për të mbrojtur klimën dhe mjedisin.

G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin