Memaliaj në terr, 6 fshatra pa energji elektrike si pasojë e dëmtimit të rrjetit elektrik! OSHEE në terren

6 fshatra të Memaliajt janë në terr të plotë si pasojë e mungesës së energjisë elektrike. Burime zyrtare konfirmojnë se energjia mungon ne fshatrat Buz, Kalemaj, Bader, Xhafaj dhe Kurtjez pjese e Njësisë Administrative Buz, të Bashkisë Memaliaj.

Ndërkohë energjia mungon edhe në fshatin Kashisht. Problemet kanë ardhur si pasojë e dëmtimit të rrjetit përcjellës për shkak të kohës së keqe.

OSHEE Gjirokastër njofton se po punon për riparimin e dëmeve të shkaktuara në rrjet.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ata që zgjedh kryetari, i cili rezulton nga vërtetimi i gjykatës! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës