Memaliaj, zjarr në fshatrat Zhulaj dhe Qesarat, flakët po i afrohen banesave

Memaliaj, zjarr në fshatrat Zhulaj dhe Qesarat, flakët po i afrohen banesave

Zjarri në fshatrat

MEMALIAJ- Një zjarr masiv është regjistruar në fshatrat e Memaliajt në Njësinë Administrative të Krahës, ku mësohet se flakët po rrezikojnë banesat.

Zjarri është raportuar në fshatrat Zhulaj dhe Qesarat. Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Memaliajt, Tepelenës, Gjirokastrës dhe Këlcyrë.

Nuk dihen shkaqet e zjarrit, por nuk përjashtohet mundësia që të jetë e qëllimshme. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve