Merr flakë shtëpia në Prrenjas, 2 të moshuarit dalin sapo shohin zjarrin

Foto ilustruese

Një shtëpi në Prrenjas, brenda së cilën ndodheshin dy të moshuar, është përfshirë në flakë gjatë mbrëmjes, si pasojë e një shkëndije  elektrike.

Report tv mëson se fatmirësisht çifti i të moshuarve, të cilët jetonin vetëm kanë dalë nga shtëpia menjëherë sapo kanë parë zjarrin.

Më pas në vendin e ngjarjes ka shkuar zjarrfikësja dhe ka bërë të mundur shuarjen e flakëve si dhe ka mbajtur situatën nën kontroll.

Paraprakisht dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një shëkndijë elektrike, por hetimet janë ende në vijim për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njësia administrative Qukës, ku dhe ka rënë zjarri, është nën administrimin e bashkisë Prrenjas.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me përfshirjen e aleatëve në listat fituese të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rrëfehet këngëtarja e njohur shqiptare: Serbët më pushuan gjyshin nga puna, i kërkuan të ndryshonte historinë