Merr fund “telenovela” Lukaku: Nesër firmos me Romën

Merr fund “telenovela” Lukaku: Nesër firmos me Romën

Romelu Lukaku

Romelu Lukaku pritet të firmosë nesër me skuadrën e Romës, duke u dhënë fund hipotezave se pjesë e cilës skuadër do të jetë në sezonin e tij.

“Nesër do të fluturoj për në Romë për të nënshkruar… Jam nervoz”, tha Lukaku, duke zbuluar marrëveshjen me ujqërit e Mourinhos që përflitej prej ditësh.

Roma për momentin nuk e konfirmon këtë marrëveshje por vazhdon negociatat. Mëngjesin e sotëm në Londër është mbajtur takimin i dytë mes drejtuesve verdhekuq dhe Chelseat pas darkës së mbrëmshme.

Dy klubet po punojnë për një huazim në një kohë që Roma ofron 5 milionë euro.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur