Merret vendimi i UEFA! Sfida e Partizanit me klubin Saburtalo do të luhet në ‘Air Albania’

Merret vendimi i UEFA! Sfida e Partizanit me klubin Saburtalo do të luhet në ‘Air Albania’

Stadiumi 'Air Albania'

Ndeshja e kthimit e Partizanit përballë Saburtalos do të luhet në stadiumin “Air Albania”. Fillimisht u vendos që sfida të bëhej në stadiumin “Elbasan Arena”, por gjithçka ndryshoi dhe tashmë takimi i dytë do të bëhet në kryeqytet më 14 korrik, në orën 20:00. Duket se UEFA ka pranuar kërkesën e Partizanit për të luajtur sfidën në kryeqytet.

FSHF dhe shoqëria që menaxhon stadiumin ‘Air Albania’ kanë vendosur që mbjellja e barit të shtyhet për një moment tjetër, me qëllim që Tirana dhe Partizani të kenë mbështetje sa më të madhe të tifozërive për ndeshjet e Europës. 

Në Kupën e Europës marrin pjesë Tirana dhe Partizani. Më 12 korrik Tirana luan ndeshjet e kthimit kundër Dudelange për turin e parë të Champions League, ndërsa Partizani më 14 korrik pret Saburtalo-n për turin e parë të Conference League.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Asgjësohen 4945 rrënjë kanabisi në 6 qarqe të vendit, ishin kultivuar në zona të thella malore! Policia zbriti me litar për të djegur bimët narkotike

Asgjësohen 4945 rrënjë kanabisi në 6 qarqe të vendit, ishin kultivuar në zona të thella malore! Policia zbriti me litar për të djegur bimët narkotike