Merrte ryshfet për të ndihmuar personat që hetonte, arrestohet oficerja e policisë në Tiranë (EMRI)

Merrte ryshfet për të ndihmuar personat që hetonte, arrestohet oficerja e policisë në Tiranë (EMRI)

Arta Nazif

Oficerja e policisë së Tiranës, e identifikuar si Arta Nazif është arrestuar ditën e sotme. Mësohet se 47 vjeçarja në cilësinë e oficeres të Policisë Gjyqësore në Sektorin Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar merrte para në formë ryshfeti duke premtuar se do të lehtësonte pozitat penale të personave që hetonte. 

Ndaj saj u caktua masa e sigurisë "arrest me brug".  Caktimi i masës u bë pasi Agjencia e Mbikëqyrjes Policore , nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) kreu hetime në kuadër të procedimit penal të vitit 2023, mbi dyshimet për kryerjen e veprës penale “Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve, prokurorëve dhe funksionarëve të tjerë të organeve të drejtësisë”.

Ndërkohë vazhdojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari të paligjshme korruptive.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:30
Merrte ryfshet nga personat që hetonte me kusht që t'i ndihmonte, kjo është oficerja e policisë që u arrestua në Tiranë (FOTO)

1677591028_ARTA.jpg

Kjo është 47 vjeçarja, Arta Nazif e cila është arrestuar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore pasi hetimet në bashkëpunim me SPAK zbuluan se kjo e fundit merrte ryshfet për të ndihmuar personat që kishte nën hetim. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Para Laci: 28/02/2023 17:15

    Te cohemi me me 3 mars te shporrim komunistet na moren shpirtin. Kete cuce malcie e denojne se eshte me revolucionin. Berisha asht nana.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)