Mesazhe në celular dhe përndiqte 18-vjeçaren, arrestohet 21-vjeçari në Maliq

Mesazhe në celular dhe përndiqte 18-vjeçaren, arrestohet 21-vjeçari në Maliq

KORÇË- Një 21-vjeçar është arrestuar pasi ka përndjekur një 18-vjeçare në Maliq të Korçës. Megjithatë, ai nuk është ndalur me kaq! Nga sa mësohet, ai edhe i dërgonte mesazhe nga më të ndryshmet në celular.

Ndaj 21-vjeçarit, rëndon akuza për veprën penale A. D., 21 vjeç, banues në një fshat të Njësisë Administrative Vreshtas.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale "Përndjekja" dhe "Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike", të shtetasit A. D., 21 vjeç, banues në një fshat të Njësisë Administrative Vreshtas, pasi dyshohet se prej 1 muaji ky shtetas ka përndjekur një 18-vjeçare. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Korçë", njofton Policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur