Mesi ka zgjedhur PSG-në, gazetari spanjoll zbulon gjithçka ka ndodhur

Mesi ka zgjedhur PSG-në, gazetari spanjoll zbulon gjithçka ka ndodhur

Lionel Messi

Lionel Messi ka zgjedhur që karrierën e tij pas largimit të bujshëm nga Barcelona ta vazhdojë në Paris. Lajmin e ka bërë me dije gazetari i 'AS’ Andres Onrubia Ramos ka përmes një postimi në rrjetet sociale.

Mund të bëhet fjalë për një kontratë 2 vjeçare me opsion rinovimi dhe për një sezon tjetër.  Gjithashtu gazetari spanjoll thekson se Mbape do të largohet nga Parisi në rast se vjen Mesi duke i hapur francezit rrugën drejt transferimit te Real Madrid.

Janë 3 skuadrat që kanë potencialin për të përballuar kërkesat ekonomike të argjentinasit Çelsi, Mançester Siti dhe PSG-ja por këta të fundit janë dukshëm të avantazhuar këto orë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar