Mesila Doda: Të bëjmë një ligj që na ndan nga e kaluara! S’mund të kemi njerëz me të kaluar të errët! Nikolla të kërkojë pastërtinë e figurës për deputetët

 

Kryetarja e grupit parlamentar të Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka folur para mediave pas takimit me Lindita NIkollën, e cila i vuri në dispozicion dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit te Shtetit ku thuhet se një politikan i lartë me inicialet I.M ka qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit.

Doda tha se duhet të bëhet ligj që largon të kaluarën e errët ndërsa Nikollës i ka kërkuar që të bëjë pastërtinë e figurës për deputetët.

“Pas 32 vitesh kemi mes nesh njerëz që kanë të kaluar të errët, kjo do të thotë se është dështim i politikës shqiptare që nuk kemi ndërruar brezat dhe të sjellim njerëz të pashantazhueshëm. Besoj se është koha që në sesionin e ri parlamentar të nisë një punë e re serioze jo vetëm me propozimet e Autoritetit por me heqjn e të gjithë personave me të kaluar të errët. Duhen bërë publik emrat, nuk vijojmë dot që të marrim me mend se kush janë. Duhet të dalin me emra. I kërkova kryetares së Kuvendit që të kërkojë pastërtinë e figurës për 140 deputetët”, tha Doda.


Lajmi kryesor:

Politikani i lartë I.M., ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit! Nikolla i jep dosjen kryetarëve të grupeve parlamentare: Rasti tronditës, kërkohet reagimi i Kuvendit


A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë, rritet frika për sulm bërthamor nga Rusia! SHBA: Kemi kontaktuar me Kremlinin! Ta dinë që pasojat do të jenë të tmerrshme

Lufta në Ukrainë, rritet frika për sulm bërthamor nga Rusia! SHBA: Kemi kontaktuar me Kremlinin! Ta dinë që pasojat do të jenë të tmerrshme