KATAR 2022/ Messi acarohet me sulmuesin holandez, ndërpret intervistën: Çfarë po shikon idiot? (VIDEO)

Ndeshja mes Argjentinës dhe Holandës është shoqëruar me përplasje mes dy ekipeve. Pas fitores me penallti, Lionel Messi debatoi me menaxherin holandez Louis van Gaal dhe ndihmësin e tij Edgar Davids.

Ndërsa në një moment gjatë intervistës, kapiteni i Argjentinës u acarua me sulmuesin Wout Weghorst. Ai ndërpreu fjalën dhe i tha: “Çfarë po shikon, idiot? Largohu atje”.

Intervistuesi mbeti pa fjalë për disa sekonda dhe u përpoq të qetësonte Messin.

Kujtojmë se Argjentina fitoi me Holandën pas 120 minutave lojë dhe penalltive dhe kalon në gjysmëfinalet e Kupës së Botës. Pas lojës së rregullt ndeshja u mbyll 2-2, me skuadrat që në shtesën prej 30 minutash nuk gjetën më gola. Fati i duelit u vendos nga "ruleta ruse", me djemtë e Scalonit që u treguan më të saktë nga pika e bardhë e penalltive (3-4). Tanimë Argjentina gjen në gjysmëfinale Kroacinë, me ballkanasit që kaluan po pas penalltive Brazilin.