Meta apo Rama? Basha: Shumë shpejt edhe dy brinjët e tjera të 'Trekëndëshit të Bermudës' do shpallen 'non grata'

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar se edhe 'dy brinjët e tjera të Trekëndsisht të Bemudës', duke ju referuar Ilir Metës dhe Edi Ramës do të shpallen non grata nga SHBA-të.

'Me Sali Berishën po konkurrojnë dy brinjët e tjera të trekëndëshit Bermudës. Shumë shpejt me sa di unë edhe të tjerët do të shpallen non grata. Mesa shpresoj unë, se mesa di është fjalë e madhe. Këta të tre mbajnë njëri-tjetrin. Konkurrencën e kanë me njëri tjetrin, ja ka kaluar Sali Berisha. Përveçse rrëzimit të këtij trekëndëshi, nuk ka intereson më gjë tjetër. Jam i sigurt që është fillimi dhe vetëm fillimi.'-tha Basha.


Lajmi kryesor:

Selia e PD me '2 parti'/ Basha: Berisha, burracak ish komunist, riktheu sot 'fantazmat' e vitit 1997, kopjoi 21 janarin! Mesazhi im për të, Ramën dhe Metën! Do të ketë të tjerë 'non grata' (VIDEO)


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik