Meta fushatë të hapur për Berishën, dërgon këshilltarin e tij në takimet e ish lideri të PD në Gjirokastër

Meta fushatë të hapur për Berishën, dërgon këshilltarin e tij në takimet e ish lideri të PD në Gjirokastër

Me rreth të kuq Ylli Asllani, këshilltari i presidentit Meta

Presidenca është institucioni i unitetit dhe paanësisë në politike, por Ilir Meta në rolin e Presidentit ka treguar pikërisht krejt të kundërtën, duke u pozicionuar qartazi në krah të opozitës.

Edhe pse Meta ka shmangur komentimin e debatit në PD për përjashtimin e Berishës, duke thënë se  nuk është detyra e tij si President të merret me këto çështjet, duket se me veprime bënë krejt të kundërtën, komprometon institucionin e Presidencës në çështjet personale të Sali Berishës.

Ilir Meta ka dërguar Këshilltarin e tij për Pushtetin Lokal, Ylli Asllani, në takimet që Berisha bën me demokratët e Gjirokastrës. Në fotot e publikuara nga vetë Berisha në facebook, dallohet qartë se në tavolinë me përkrahësit e tij në Gjirokastër është edhe Ylli Asllani .  

1633537551_berisha2.jpg

Me rreth të kuq Ylli Asllani


Lajmi kryesor:

Berisha mbush ‘Foltoren’ në Gjirokastër me ish ministra dhe ish drejtorë! Ish kryeministri: Basha votofob, Rama e çoi kaskadën e Drinit në ‘vdekje klinike’, shiti energjinë


  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore