Meta ngushëllon familjen Fehmi Telegrafit, themeluesit të PD në Berat: Krenoheshin me të

Meta ngushëllon familjen Fehmi Telegrafit, themeluesit të PD në Berat: Krenoheshin me të

Lulzim Basha dhe Ilir Meta

Pas liderit demokrat Lulzim Basha, edhe presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Fehmi Telegrafit, themelues i Partisë Demokratike në Berat. Meta shkruan se Telegrafi ishte një prej ikonave dhe autoriteteve të zhvillimit të sportit dhe peshëngritjes. Kreu i shtetit i shpreh ngushëllimet familjes, kolegëve por edhe qytetarëve të Beratit të cilët siç thotë ai, krenoheshin me personalitetin e tij.

"Të dashur miq!

Me hidhërim të madh mora sot lajmin e ndarjes nga jeta të Profesor Fehmi Telegrafit, njërit prej ikonave dhe autoriteteve të zhvillimit të sportit tonë të peshëngritjes.

Personalisht do të ruaj gjithmonë nderimin më të madh për këtë edukator e frymëzues të shumë kampionëve e rekordmenëve të Shqipërisë si Vasil Hoco me shokë, të cilët arritën rezultate të jashtëzakonshme, që e çuan përpara sportin e peshëngritjes në nivel kombëtar e ndërkombëtar.

Po kështu Profesor Fehmiu kontribuoi për ekipet tona kombëtare dhe sukseset e tyre.

Në këtë ditë të vështirë jam pranë familjes së tij, kolegëve e ish-sportistëve, si edhe qytetarëve të Beratit, të cilët krenoheshin me personalitetin dhe sukseset e tij!", shkruan Meta.

Postimi i plotë i Metës

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

E pabesueshme! Futbollisti i Argjentinës bën tatuazh Messin duke prekur Kupën e Botës

E pabesueshme! Futbollisti i Argjentinës bën tatuazh Messin duke prekur Kupën e Botës