Meta i tregon 'muskujt' Ramës: Vij nga një fshat që ka sjellë një çetë në luftën e Vlorës

Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, Presidenti Meta është nervozuar duke ngritur zërin duke thënë se për çdo akuzë që atij do i bëhet nga Vlora nga kryeministri do të vij dhe do ja jap përgjigjen këtu. Meta madje është treguar kërcënues duke i kujtuar kryeministrit Rama se ai vjen nga një fshat që ka sjellë një çetë të tërë në luftën e Vlorës.

"Sa herë të përmendem në Vlorë do të vij të përgjigje nga Vlora. Unë vij nga një krahinë e largët me Vlorën dhe ajo krahinë ka sjelle tre çeta në luftën e Vlorës dhe një çetë e vetme ka qenë nga Çepani i Skraparit nga jam dhe unë. Po të shpifin nga Vlora për mua, unë nuk do të përtoj dhe do të jam përgjigje këtu", tha Meta.


Lajmi kryesor:

'Presidenti ka ikur nga trutë dhe lëviz natën pa protokoll', Meta i përgjigjet Ramës nga Vlora: Fushatë mashtrimi e orkestruar nga kryeoligarku i Shqipërisë


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbështesni vendimin e kryeministrit Rama për të përfshirë në listat e PS-së Luljeta Bozon dhe Najada Çomon?×

Lajmi i fundit

John

Kamioni përplas biçikletën, plagoset 65-vjeçari në autostradën Durrës-Tiranë