Meta: Më 6 mars s'kam asnjë interes, subjektet të garantojnë proces të rregullt! Më 25 prill mbrojta zgjedhjet nga revanshi i pushtetit

Ndryshe nga 25 prilli ku u bë pjesë e fushatës, Presidenti Ilir Meta thotë se e bëri për të mbrojtur zgjedhjet nga revanshi i pushtetit. Ndërsa të njëjtin interes Meta nuk e ka për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

Gazetari: Më 6 mars keni vizita në këto bashki që janë në zgjedhje?

Meta: Nuk kam asnjë interes dhe synim të tillë, janë zgjedhje vendore dhe u takon subjekteve të marrin pjesë dhe të garantojnë proces të rregullt .

Gazetari: Jo si më 25 prill?

Meta: Më 25 prill unë mbrojta zgjedhjet nga revanshi i pushtetit për të dhunuar zgjedhjet si rasti i Fierit, Kavajës etj.


Lajmi kryesor:

Meta në 'Kontrast': Basha-Rama pakt që në 2015! Padisë për Kuvendin i shkoj deri në fund! Nëse opozita do fitonte në 25 prill do kërkoja mandat të dytë si President (VIDEO)


/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Forbes publikon listën, Rihanna miliarderja më e re në Amerikë