Meta mesazh për Ramën nga Gjiri i Lalzit: Edhe pse deti është zgjuar nervoz sot, shpresojmë të reflektojë!

TIRANË- Presidenti Ilir Meta, ka vijuar postimet në rrjetet sociale, nga pushimet e tij, kësaj here në det dhe jo në mal. Bashkangjitur fotos, të detit të trazuar në Gjirin e Lalzit, ka zgjedhur që të jap edhe një mesazh politik, që pa dyshim i referohet kryeministrit Edi Rama. "Mirëmëngjes nga Lalëzi! Edhe pse deti është zgjuar nervoz sot, shpresojmë të reflektojë dhe qetësohet më vonë", shkruan Meta.

Politimi i plotë i presidentit Ilir Meta

Kreu i qeverisë në të gjitha daljet e tij publike, pasi zhdekretoi 30 qershorit, ka kërkuar në mënyrë të vazhdueshme "reflektim" nga shefi i kabinetit qeveritar. Ai ka dekretuar 13 tetorin si datën e zgjedhjeve lokale, por për mazhorancën, 30 qershori është i ligjshëm dhe nuk do të marrin pjesë në zgjedhje të tjera.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?

Komento

Komente

 • Cim tironci: 25/08/2019 15:43

  PRITJA E TIRONES ESHTE THIRJA E METES PER PROTESTEN E PERGJITHSHME PARA 13 tetorit QE TE KRIJOHEN KUSHTETUTES PER ZGJEDHJET TE VERTETA

  Përgjigju
 • Cim tironci: 25/08/2019 01:53

  EDHE PAK PRITET SHPERTHIM I FUQISHEM POLITIK I ILIR METES QE RAMA ESHTE VESHTIRE TI REZISTOJE TE SHOHIM CDO TE NDODHE RAFI KA THENE NJE FJALE ME VEND ILIR META ESHTE BISHE POLITIKE DHE KAFSHIMI I TIJ ESHTE VDEKJEPRURESE d m Th DOREHEQJE OSE KAPITULLIM I RAMES

  Përgjigju
 • Cubi: 24/08/2019 22:26

  Ca kerkon akoma legeni

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 24/08/2019 20:39

  Fytyre bakakaro

  Përgjigju
 • rolanda: 24/08/2019 18:16

  IK O ILIR IK MBYTU NE DET,, se uje me kripe eshte,,se nga mali e provove nuk u hodhe dot,,,,nuk ta mbajti torrovilja,,..//

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 24/08/2019 16:44

  Boll Se na shpifet me kete fytyre na vjen me vjell

  Përgjigju
 • Lali: 24/08/2019 11:42

  Hahahahha cfare ftyre si Jashtqitje kafshesh,, hahhahahhahaha leqe cfar flas une?!! Jashtqitja e kafshes PLEHU e ben nj pune te pakten. Hahahhahahahhahahahha

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 24/08/2019 10:56

  Ky "president" eshte QU PESH - i bindur jam se do kete fund te keq per te - e te mire per Shqiptaret. Shikojni idiotin cfare "selamesh" nga cfare vende luksi dergon pa ndal - i ka hy mendja qe eshte i paprekshem. Perkunder natyres sime e besoj thell qe cifti Meta e meriton fundin e ciftit Qaushekvski.

  Përgjigju
 • Shteti kunder gjithe Mihalve qe kan zaptuar Brgdetin: 24/08/2019 10:02

  Se shpejti Fadromat ke Gjiri i Lalzit

  Përgjigju
 • rënia e shokut zylo: 24/08/2019 09:58

  reflektimi iu duhet te gjithve. mos me ba si kur*at qe skan lon gjo pa thy e manej futen ne manastir me kerku falje per mkatet.

  Përgjigju
 • Tutu: 24/08/2019 09:53

  Je bere si Shaban Qosja.....

  Përgjigju
 • Mire: 24/08/2019 08:56

  Qelbesire president po shet mend se ka vjeeh cdo gje popullit

  Përgjigju
 • Ariu: 24/08/2019 08:48

  Shumë i lodhur dukesh, nejse si për 65 vjec që je lejohet...

  Përgjigju
 • Mire: 24/08/2019 08:43

  Ku e gjete detin po gjirin e lalzit apo eshte malli babes tend

  Përgjigju