Meta: Opozita duhet t'i kërkonte 'llogari' Kuvendit pse falsifikoi dokumentet për shkarkimin tim

 

Presidenti Ilir Meta këmbëngul që opozita nuk po kryen rolin e saj. Akuzave që opozita është e blerë nga mazhoranca, Meta thotë se bashkëpunimi është i qartë kjo për faktin se sot Lulzim Basha nuk i ka kërkuar llogari Kuvendit për veprimet e tyre për falsifikimin e dokumenteve në procesin gjyqësor për shkarkimin e tij.

"Opozita duhet të ishte atje dhe të sqaronte pozitën e Kuvendit që si mund ta bënin këtë, ne jemi në një situatë ku opozita apo opozitarizmi është e papërfaqësuar dhe kur shohim që Berisha merr një iniciativë të tillë dhe ka një përkrahje të gjerë se po thotë disa të vërteta", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta në 'Kontrast': Basha-Rama pakt që në 2015! Padisë për Kuvendin i shkoj deri në fund! Nëse opozita do fitonte në 25 prill do kërkoja mandat të dytë si President (VIDEO)


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Harta e re gjyqësore, avokatët në Tiranë thyejnë bojkotin e masave të sigurisë