Meta përkujton ditën e lindjes së Presidentit Nishani: Mungesa e tij na ka lënë boshllëk të madh

Meta përkujton ditën e lindjes së Presidentit Nishani: Mungesa e tij na ka lënë boshllëk të madh

Ish presidenti Bujar Nishani

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar datën e lindjes së Presidentit Bujar Nishani. Meta shkruan se humbja e Presidentit ësht ënjë boshllëk i madh dhe se do të kujtohet gjithnjë për patriotizmin për angazhimin politik.

‘Sot përkujtojmë ditën e lindjes së Presidentit Nishani. Mungesa e Tij ka lënë një boshllëk të madh tek familjarët, të afërmit, miqtë e bashkëpunëtorët. Do ta kujtojmë gjithmonë për patriotizmin, integritetin, urtësinë e mençurinë, vlera që i shfaqi në çdo detyrë e angazhim politik’- shkruan Meta.

Bujar Nishani lindi më 29 shtator 1966 dhe mandatin presidencial, ai e mori me fillim në 24 korrik 2012 dhe e përmbylli më 24 korrik 2017, ndërsa bëhet presidenti më i ri në moshë që ka ndërruar jetë në Shqipëri.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:43
‘Nuk të uroj dot’ Sot do të festonte datëlindjen e tij, vajza e Bujar Nishanit përkujton të atin me postimin prekës

1664444653_vajzaenishanit1.jpg

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani e ka kujtuar babain e saj të ndjerë në ditën e tij të lindjes.

Fiona Nishani ka publikuar në InstaStory një foto ku shfaqet me të atin dhe tregon se e ka marrë shumë malli për të dhe se ‘nuk e uron dot’.

“Shkoi ora 12:00 dhe unë nuk të uroj dot. Më mungon shumë babi”,– shkroi Fiona.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ban: 29/09/2022 09:39

    per mua asnje boshllik, ishte thjeshte nje ushtar i sb asgje me teper.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Sulm kibernetik në bankën shtetërore ruse, më i madhi në historinë e saj

Sulm kibernetik në bankën shtetërore ruse, më i madhi në historinë e saj