Porosia frymëzuese e Shenjtores Nënë Tereza në një prej stampave të Postës së Kombeve të Bashkuara, Meta përshëndet vendimin: Shembulli i saj duhet të na udhëheqë

Porosia frymëzuese e Shenjtores Nënë Tereza në një prej stampave të Postës së Kombeve të Bashkuara, Meta përshëndet vendimin: Shembulli i saj duhet të na udhëheqë

Thënia e stampuar nga administrata e Postës së Kombeve të Bashkuara

Administrata Postare e Kombeve të Bashkuara ka stampuar një porosi të përjetshme dhe frymëzuese të Shenjtores Nënë Tereza.

Shprehja e shkruar anglisht ‘Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe’, është shoqëruar edhe me një foto të bamirëses shqiptare.

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur këtë vendim të Administratës Postare të Kombeve të Bashkuara, në nderim të veprës së simbolit shqiptar dhe botëror të humanizmit e solidaritetit njerëzor, shembulli i së cilës duhet të na udhëheqë në përditshmërinë tonë.

‘“Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe”. E përshëndes vendimin e Administratës Postare të Kombeve të Bashkuara për të stampuar këtë porosi të përjetshme dhe frymëzuese të Shenjtores Nënë Tereza, në nderim të veprës së simbolit shqiptar dhe botëror të humanizmit e solidaritetit njerëzor, shembulli i së cilës duhet të na udhëheqë në përditshmërinë tonë.’- shkruan Meta.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 13/08/2021 23:52

    Yes,we can do proselytism with great love!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano

Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano