Meta: President s’jam zgjedhur nga LSI, por nga Rama! Jam armik i oligarkisë, demoralizuesit e qytetarëve të lidhin kokën me peshqir

Ilir Meta nga Vlora ka thënë se president është zgjedhur nga kryeministri Edi Rama dhe jo nga LSI. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që të votojnë më 25 prill ndërsa ata që sipas tij demoralizojnë qytetarët, të lidhin kokën me peshqir.

“Unë sjam  zgjedhur nga lsi si president por nga Edi Rama, merrini dhe shikoji deklarimet e tij i cili ka thënë se askush më mirë se ilir meta smund të mbrojë interesat e opozitës. Unë mbroj interesat e demokracisë. Unë gjithmonë midis demokracisë dhe pushtet do zgjedh demokracinë.

Kushdo që përpiqet ti demoralizojë qytetarët për 25 prillin le të lidhë kokën me peshqir, kjo gjë ka përfunduar. Oligarkia do rrëzohet përtokë dhe Shqipëria do ngrihet në këmbë. Të gjithë të votojmë”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

'Presidenti ka ikur nga trutë dhe lëviz natën pa protokoll', Meta i përgjigjet Ramës nga Vlora: Fushatë mashtrimi e orkestruar nga kryeoligarku i Shqipërisë


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?×

Lajmi i fundit

John

Kur është koha e duhur për të pirë ujë me limon