POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Meta pret Fleckenstein: Vetëm reformat e vërteta ligjore çojnë drejt hapjes së negociatave

Presidenti Ilir Meta dhe raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein. Eurodeputeti gjerman ndodhet në Shqipëri në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë takimit, Meta dhe Fleckenstein e kanë vënë theksin e reformat në fushën e sundimit të ligjit, për të afruar momentin e çeljes së negociatave për anëtarësim në BE.

Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Vetëm reformat e vërteta në fushën e sundimit të ligjit do të çojnë drejt çeljes së negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Ilir Meta, president i Republikës

l.q.
Komento