Meta pret në takim ambasadoren e re të Kubës: Theksi u vu në rritjen e bashkëpunimin mes dy vendeve

Ambasadorja e Kubës, Caridad Yamira Cueta Milian dhe presidenti Ilir Meta

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim Ambasadoren e re të Kubës në Shqipëri.

Referuar njoftimit zyrtar nga presidenca, në takim është vënë theksi të bashkëpunimi mes dy vendeve.

"Me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale, prita në takim Ambasadoren e re të Kubës në Shqipëri, Sh.S.Znj. Caridad Yamira Cueta Milian.
Theksuam interesin e përbashkët për zgjerimin e marrëdhënieve dypalëshe, përmes nxitjes së bashkëpunimit në fushat e ekonomisë, shkëmbimeve tregtare, turizmit dhe kulturës",
shkruan Meta.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:

Komento

Komente

  • life: 26/10/2020 18:23

    cdo takim i METES e ka hilen mbrapa .mbas 2 vjetesh do te dali pazari i radhes me kuben

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017