Escobar dhe Lajçak i paraqitën tri kushte, Kurti: T’i jepet fund sulmit nga grupet kriminale dhe të mbahen zgjedhje të lira dhe të ndershme në veri të Kosovës

Escobar dhe Lajçak i paraqitën tri kushte, Kurti: T’i jepet fund sulmit nga grupet kriminale dhe të mbahen zgjedhje të lira dhe të ndershme në veri të Kosovës

1686030145_Capture.JPG

Pas takimit 2-orësh me Escobar dhe Lajçak Kurti ka shprehur angazhimin për të zgjidhur situatën në veri. Ai u shpreh se për të vijuar zgjedhjet e lira dhe të ndershme duhet t’i jepet fund sulmeve nga grupet kriminale kundër forcave speciale

“Në takimin me Escobar dhe Lajçak shpreha angazhimin tim të parezervë për de-përshkallëzimin. Hapat thelbësorë përpara janë një fund i menjëhershëm i sulmeve ndaj forcave të sigurisë nga ekstremistët e dhunshëm dhe grupet kriminale dhe roli për të siguruar fushatë dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme.”- shkroi Kurti.


Lajmi kryesor:

Pasi i bënë 3 kërkesa Kurtit, Escobar dhe Lajçak takim 'kokë më kokë' me Osmanin! Kryeministri i Kosovës: Të ndalet dhuna dhe zhvillojmë zgjedhjet


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)