Meta publikon foton të 35 viteve më parë: Jam stërvitur për të ngritur vetëm pesha të rënda!

Presidenti Ilir Meta kthehet 35 vite pas dhe kujton kohën kur ishte peshngritës, duke thënë se është stërvitur për të ngritur pesha të rënda.

"I lumtur sot të kthehesha 35 vite pas në kohë për të ndarë kujtime të jashtëzakonshme për një periudhë shumë të bukur të jetës sime, me Profesorin tim të dashur, Ferid Berberi, ish-trajnerin e madh të peshëngritjes së Ekipit Kombëtar e Dinamos dhe të kampionëve Aleksandër Kondo, Agron Haxhihyseni, Ardian Kokonozi, Muharrem Berisha e shumë të tjerë.
Pas arratisjes së Aleksandër Kondos, ishte Profesor Berberi i cili më tërhoqi në magjinë e peshëngritjes dhe më edukoi me shumë pasion e dashuri me vlerat më të mira sportive.
E falendëroj veçanërisht për këtë foto të bukur që më solli sot gjatë stërvitjes me dy miqtë e mi, dinamovitin Bashkim Mullai dhe Ardian Kokonozi, apo siç e quanim të gjithë Poku, Kampion i Ballkanit.
Përjetë mirënjohës Profesorit të dashur që me shumë profesionalizëm, pasion e përkushtim përgatiti denjësisht shumë kampionë të peshëngritjes shqiptare, duke mbetur një shembull i çmuar dhe përherë frymëzues i gjeneratave të tëra sportistësh në rrugën e suksesit dhe të fitoreve.
Falë tij edhe unë jam stërvitur për të qenë përherë në superformë për të ngritur vetëm pesha të rënda",
shkruan Meta.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento

Komente

 • Arben: 21/10/2020 19:02

  E vetmia pesh e rende qe ke ngriturr ti eshte koka jote qe e ke si qen stani

  Përgjigju
 • Mirela: 21/10/2020 17:50

  Po cia na duhet ne cia ke bo,si nje person si ty qe nuk ke edhe paraqitje..e per me teper per nje president nuk jan te kuptushme kto argumente te fotove per momentin se akoma po rrenko ky vend e ky popull,apo do te arrish ne kulmi e e kenaqesi duke u tall me popullin..jo edhe kjo nuk durohet

  Përgjigju
 • Drina: 21/10/2020 15:23

  Pash zotin Like, mos na thuaj qe i ke ngrit ti ato 270 kg flori te Krabes. Gjithsesi qeveria e kap lepurin me qere,.mo shtangisti Skraparit.

  Përgjigju
  • kico: 21/10/2020 18:57

   Isha i merzit po bash ma rregullove diten. Se ke iden sa kam qesh.

 • Hgg: 21/10/2020 13:14

  Hgtu

  Përgjigju
 • Shkodra: 21/10/2020 13:14

  Kujtova se je stervitur per pesha te lehta.... E ke ditur se vjen koha per te mbartur thaset me lek te popullit eh...

  Përgjigju
 • Per hamall , je stervitur .: 21/10/2020 07:59

  Peshengrites nuk u bere asnjehere , HAMALL po , ne tunelet e Krabes , kurr transportove floririn . Per pesha te rrenda je i mire ne ndonje mulli , a magazine mielli .

  Përgjigju
 • Vlora: 20/10/2020 17:41

  Ky e beri Presidencen si lokali lagjes... ptuuuu far e keqe. Rri urte gjeja me e mire qe mund te besh per veten tende se u felliqe atq

  Përgjigju
 • Toni: 20/10/2020 15:20

  Je i vetmi president që ngre 200 kile idiotësi(ti+Monika)...

  Përgjigju
 • Redi: 20/10/2020 14:38

  Qy i vogel e ke pas koken e modhe, po ce do se e ke pas, e ke dhe do ta kesh vetem me nda veshet se mrena e ke bosh. Nqs jena qa nga Sala nga Edi apo nga kto klyshat e ktyne paske bo gabim. Ti je vemja me e modhe qe ka pas politika jone, dhe LSI jote ka qene gabimi me i modh i politikes shqiptare post komuniste. Me mire tkishim pas parti naziste sesa parti laviresh dhe skrapalish si LSI

  Përgjigju
  • A. N.: 21/10/2020 23:50

   Skraparlli, por rakine e kane te mire.

 • Dui: 20/10/2020 14:18

  Shume shpejt do stervitesh te besh burg dhe te te merren oarate

  Përgjigju
 • Populli: 20/10/2020 13:21

  Ke te drejt se je stervit me te vertet per pesha te renda sic esht thesari i shtetit ti ishe i vetmi qe mund ta ngrije dhe e ngrite bravo se e pranon por si spo del nje Silvia Conti qe te ngrij ty zgupthi familjarisht ne burg qe ta kuptosh cfar ke bere dhe cfar po bene shpresoj qe te vij kjo dite sa me pare per ty dhe per te gjith politikanet

  Përgjigju
 • Filani: 20/10/2020 12:52

  HAJDE NGREJ KETE TIMIN SE I KAM VENE DY BOLE EXTRA ANASH...IDIOT

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

OFL drejt 'shkrirjes', Lleshaj 'ndërron' mendje: Do të kërkojmë shtyrje të afatit të vlefshmërisë së ligjit