Meta sulmon kryetarin e KED-së: Mafioz! Sjellje të turpshme përballë Presidentit (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta e cilësoi kryetarin e KED-së Ardian Dvorani mafioz që bëri lojëra dhe tentoi ti rrëmbente kompetencat kreut të shtetit për zgjedhjen e anëtarëve të KED-së. "Kryetari i KED lojëra me karakter administrativ në mënyrë mafioze, që të vendosë presidentin në këtë pozitë, kreun e shtetit, që të shkelë Kushtetutën. Kjo është e turpshme, është mafioze. Gjatë gjithë këtij procesi me KED-në kemi qenë në një marrëdhënie institucionale. Këto lojëra dhe filma nuk ka mbetur njeri dhe budalla pa i kuptuar përvec të korruptuarve shqiptarë dhe ndërkombëtarë.

Një pjesë e mbledhjeve të KED-së nuk janë zbardhur dhe kjo është e rëndë. Për cdo vakancë duhet të kishim tre kandidatë, jo që të gjithë kandidatët janë të paracaktuar dhe mundësia e zgjedhjes është pranë zeros. Nëse Presidenti do të vepronte me zgjedhjen e dy anëtarëve njëherë do të shkelte Kushtetutën, por mund të akuzohej nga parlamenti, që me mënyrën si veproi e la parlamentin jashtë mundësive, pasi nuk kishte mundësi të kishte tre kandidatë për cdo vakancë"tha ai.

Kreu i KED Ardian Dvorani


Lajmi kryesor:

VIDEO- Fjalimi i Plotë! Kushtetuesja/ Meta i mbyll derën e presidencës Vorpsit: Ushtari i verbër e mafioz i partisë në KED lojëra personale!


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe