Meta takon Albin Kurtin: E urova për fitoren dhe për procesin e shkëlqyer zgjedhor që realizoi Kosova

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim liderin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministrin e Zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin.

Presidenti Meta, teksa ka ndarë disa foto me Albin Kurtin shkruan se e uroi për fitoren e zgjedhjeve dhe mbi të gjitha për procesin e shkëlqyer zgjedhor, që realizoi Kosova.

Meta shkruan se ata ndanë shumë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë.

‘Sot kisha kënaqësinë të prisja në një takim vëllazëror, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues të zgjedhjeve të fundit në Kosovë. E urova për fitoren, por mbi të gjitha për procesin e shkëlqyer zgjedhor, që realizoi Kosova.

Ndamë shumë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë.’- tha Meta.

 


Lajmi kryesor:

Kurti: Do jem kryeministri që do ketë raportet më të mira me Tiranën! Shqipëria të mos jetë për disa 'nënë e dashur' e për të tjerë 'njerkë e hidhur'


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE-së për zgjedhjet, Basha: Konfirmoi se me 25 prill u tjetërsua vullneti i shqiptarëve