Muaji i Ramazanit, Meta uron besimtarët mysliman: Zoti i lehtësoftë dhimbjen çdokujt, veçanërisht në këtë periudhë sprovash të mëdha

Presidenti Ilir Meta i ka uruar agjërim të lehtë besimtarëve mysliman, që nisën sot muajin e Ramazanit. Me një postim në Facebook, Meta uron që Zoti t'i shpërblejë sakrificën besimtarëve dhe t'i lehtësojë dhembjen çdokujt, veçanërisht në këtë periudhë sprovash.

"Të dashur motra dhe vëllezër të besimit Islam, Gëzuar Muajin e bekuar të Ramazanit! I bashkohem urimit për agjërim të lehtë e të pranuar dhe lutjeve të çdo besimtari, që Zoti t'i falë mëshirën e Tij, t'ia shpërblejë sakrificën e shumëfishtë dhe të lehtësojë dhembjen e çdokujt, veçanërisht në këtë periudhë sprovash të mëdha, me të cilat përballen të gjithë shqiptarët.

Me lutjet dhe përkushtimet tona, me shpirt dhe zemër, duke u shërbyer me përulësi, të jemi më pranë të sëmurëve, të pamundurve, të moshuarve dhe çdo shqiptari në nevojë për të rizgjuar shpresën për ditët më të mira, që po afrojnë dhe që patjetër do të vijnë për Shqipërinë!

NGA MOT GËZUAR MUAJIN E MADHËRISHËM TË RAMAZANIT!", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Nis muaji i Ramazanit, i dyti vit në pandemi, uron politika! Rama nga Xhamia e Et'hem Beut: Muaji i afrimit me dritën në fundin e tunelit rraskapitës të pandemisë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Opinionisti Meçaj: Basha dhe Berisha janë të dy anti-Amerikanë