Meta uron Kosovën për pavarësinë: Mirënjohje përjetë heronjve dhe etërve të Pavarësisë së Kosovës

Meta uron Kosovën për pavarësinë: Mirënjohje përjetë heronjve dhe etërve të Pavarësisë së Kosovës

Presidenti Ilir Meta ka uruar 14-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

“GËZUAR KOSOVË E DASHUR! Mirënjohje përjetë Heronjve, Dëshmorëve, luftëtarëve dhe etërve të Pavarësisë së Kosovës! Shqipwria dhe Kosova gjithmonë krah njëra-tjetrës”, shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Kosova sot 14 vjet shtet i pavarur dhe sovran! Blinken: Sovraniteti i pakthyeshëm dhe i pacenueshëm! Rama: Gëzuar! Basha: Sot demokracia më e gjallë e rajonit


  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Luiza Gega fiton Medaljen e Artë në Algjeri, gafa e organizatorëve, ngatërrojnë himnin e Shqipërisë me atë të Libisë