Meta 'vjedh' protestat e opozitës dhe bën spotin për 2 marsin: E duam Shqipërinë si gjithë Europa

Presidenca ka publikuar spotin publicitar të tubimit të 2 marsit, që kreu i shtetit ka paralajmëruar të mbajë në orën 17:00 në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" përpara kryeministrisë. Ajo që vihet re janë disa detaje, të cilat presidenti ka luajtur për të dhënë mesazhet e tij.

Përdorimi i ngjyrave kuq e zi ka treguar edhe një herë që kreu i shtetin, Ilir Meta luan me pjesën nacionale dhe kombëtare të shqiptarëve për t'i ftuar ata në manifestimin dhe 'besëlidhjen' me ta apo shqiponja dykrenare e bërë me duar, të cilën Meta kohët e fundit e ka thyer në pozën e tij të preferuar. Gjithashtu edhe pse tha se në tubim nuk do të marrë pjesë politika, Meta ka përdorur plane të protestave kundër qeverisë të zhvilluara nga opozita e bashkuar, ku duken dhe 'dritat e shpresës', ku Basha ftonte militantët e tij të ndiznin dritat e celularëve.

Thirrja e shqiptarëve gjatë rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha më 1991, 'E duam Shqipërinë si gjithë Europa' është dhe slogani i këtij spoti, me të cilin mbyllet dhe video duke simbolizuar 'çmontimin' e grushtit të shtetit siç e cilëson Presidenti.   

Në video presidenti Meta fton shqiptarët të bashkohen për mbrojtjen e  Kushtetutës, ligjit dhe t'i thonë jo shpopullimit të vendit, për të cilat akuzon mazhorancën si fajtore të tyre.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?

Komento

Komente

 • Shpipetar: 27/02/2020 11:44

  E VETMJA MENYRE E SHPETIMIT TE SHQIPETAREVE ESHTE PROTESTA O BURRA NE PROTESTE NE 2 MARS

  Përgjigju
 • Beni: 27/02/2020 06:09

  Ku i gjeti leket ky per tv spot duhet ta dije populli se do shkoje ne proteste per dike qe ka para te pista kush e financon kete pleh duhet te hetohet po su be atehere ketu nuk do behet shtet asnjehere te fala likes

  Përgjigju
 • edi: 27/02/2020 02:39

  Per shokun Ceka shume degjohesh dhe flet se demokracia eshte ne rrezik ,dhe shteti nuk behet me Po gjate 25 viteve qe shkuan pse su be asnje qeveri ,kur ishe dhe ti si i bukuri i qeverise qe u permbys si kupe magjike dhe per cudi Kokat qe e ndertuan ate Qeveri u pasuaruan aq sa nuk pyeten dhe nuk pyesin per Popullin edhe sot A ke denoncuar ndonje here Meten ti or per Berishen ke nostalgji Degjo Gjytrume dhe Miza Kali te sojit tend jeni bere aq sa Populli nuk sheh Servilat dhe Grabitesit e dikurshen ,Por si pordha neper breke silleni fafeve dhe naten ne Restaurante qe sju sheh Populli fukara dhe harliseni duke u rrumbulluar me parate qe ju jep kjo Qeveri dhe shumen qe merrni ne 1 muaj eshte baraz 1 Vit e nje Pensionisti qe ka punuar 30-40 vite Ju jeni fundrrinat e Kombit dhe si te tille BEJ ME FAJ POPULLIN QE SJU QERON NJE NGA NJE DHE TE REHATOHET GJITHESIA NE ATE KOMB ,Ju kerkoni te ktheheni ne Qeveri Kush jau la Amanet ju babai or b*tha i Semes 30 Vite u solle si ambasador dhe kurre skritikove asnje Kodosah demokrat ,por tere te mire se te mbajten ty si bilbili i Shqipetareve Berisha per ty eshte si Statuja e kujt e atyre qe vrau 200 familje ne Tropoje Qajne e vajdojne nga besnikeria e tije qe sebashku me Ilir Meten Vodhen Vrane dhe mashtruan ate Popullin dhe ti do dalesh te kendosh per kete bir KOMUNISTI qe e din se cpo e pret dhe krijon menyra qe te shpetoje Ju bastardet qe u sollet rrugeve doni Kushtetute per ke per Berishen Meten K/Hajdutin e Floririt te Krrabes Ato Bola -gjoli femije i ka ne Angli se ska Para Ju sebashku me te do te shkoni brenda ne te semes Ju te Rruani Palloshin Populli i ndershem sju sheh me Ato qe do vijne per ate Kodosh P*SHTI ,DO PAGUAJNE KUSURET Ai mendon se do shpetoje Disa k*qe qe do e mbrojne do hikin si koke pulash Me ate Buc Bu**tre ka nje avaz te gjate sa besoj do vrase vehten qe te qelbi Kombin Por jo llafet e Skraparliut hecen ne Komunizem bashke me dajon e tije Kasapi i Popullit SULO-GRADECI Ai B*thegrisur qe erdhi pa breke dhe Corape u be ne Qeverine Berisha Aga dhe hidhet perpjete Amerika dhe Gjermani e ka ne Katrore qe do e shosise komunistin e Kombit aq sa ajo koke e atije Mixhe me breke te shkurtra do te luhatet si ne filmat e Femijeve

  Përgjigju
 • Fatos: 27/02/2020 00:37

  Nje katunar si meta te con vetem ne stanin e dhive,,kaq ka kapacitet...

  Përgjigju
 • Olti: 26/02/2020 20:40

  Me çfarë po dëgjohet në media fqinjët tanë rethe e rrotull i kam pezulluar tubimet aktivitetet e ndryshme si kolturore apo sportive për të shmangur përhapjen e virusit. Në Shqipëri ky thot hajdeni të gjithë së bashku në protestë

  Përgjigju
 • meri: 26/02/2020 20:32

  Hipokrit,mashtrus,hajdut,mafjoz...ke 30 vjet ne politike,pse nuk e bere Shqiperin si gjithe Europa???...,e verteta eshte e kunderta,Ti nuk do Drejtesi te shkeputur nga politika,dhe nuk do qe,Shqiperia ti bashkohet Europes,sepse fundi yt te tremb...

  Përgjigju
 • Hahahah: 26/02/2020 19:28

  Pyetja ime eshte: me cfare fondesh u realizua spoti dhe publikimi nëpër TV. Nuk besoj se buxheti i presidencë parashikon fonde për këtë. Shpresojmë të hetojë dikush.

  Përgjigju