'Metamorfoza'/ Dështon sërish seanca paraprake, shkak mungesa e njërit prej avokatëve

'Metamorfoza'/ Dështon sërish seanca paraprake, shkak mungesa e njërit prej avokatëve

Pëllumb Gjoka dhe Behar Bajri

Dështon për të dytën herë seanca paraprake e dosjes “Metamorfoza”, shkak për shtyrjen e gjyqit këtë të premte u bë mungesa e avokatit Elidon Hyseni që përfaqëson dy të pandehur.

Dosja “Metamorfoza” është në fazën paraprake, ku gjykata do vendosë nëse do kalojë apo jo për gjykim. Ndërkohë që shumica e të akuzuarve do të kërkojnë gjykim të shkurtuar.

Më 4 maj, Prokuroria e Posaçme mbylli hetimet dhe dërgoi në GJKKO dosjen për gjykim, për disa të pandehur, ndërkohë që ndau çështjen për disa të tjerë.

SPAK deri tani i ka komunikuar akuzat biznesmenit Pëllumb Gjoka, ish shefit të operacionales Oltion Bistri, i akuzuar për korrupsion, ndërkohë që pjesë e kësaj dosje është edhe ish zyrtari i policisë Ardit Hasanbegaj, i cili nga hetimet e deritanishme dyshohet se ndihmoi anëtarët e fisit Bajri, në planin për vrasjen e Ibrahim Licit e Dorjan Dulit.

Për personat që janë ende në kërkim, në mesin e të cilëve edhe Ervis Martinaj, që rezulton i zhdukur prej muajit gusht të vitit 2022, Struktura e Posaçme ka veçuar hetimin.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Seanca plenare, Felaj u heq të drejtën e fjalës 7 deputetëve

Seanca plenare, Felaj u heq të drejtën e fjalës 7 deputetëve