‘Mezi pres të takoj Xi Jinping’, Vuçiç: Mirënjohës Kinës për mbështetjen që i jep integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë

‘Mezi pres të takoj Xi Jinping’, Vuçiç: Mirënjohës Kinës për mbështetjen që i jep integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha sot se ka pasur një takim të shkëlqyer me anëtarin e Byrosë Politike të Partisë Komuniste të Kinës, sekretarin e Sekretariatit dhe kreun e Komisionit për Çështje Politike dhe Juridike të Komitetit Qendror, Chen Wencing. Ai tha se mezi po priste të takonte Presidentin e Kinës, Xi Jinping.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vuçiç shprehu mirënjohjen e tij për Kinën për mbështetjen e saj ndaj integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë, raporton media serbe tanjug.rs.

“Kemi konfirmuar shkallën e lartë të bashkëpunimit ndërmjet vendeve tona në të gjitha sferat e jetës shoqërore. Mezi pres të takoj presidentin Xi Jinping, një mik i madh i vendit tonë”, tha Vuçiç.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën