Milan do shkarkojë Stefano Piolin

Milan do shkarkojë Stefano Piolin

Stefano Pioli

Dështimi dhe eliminimi në Europa League, si edhe humbja në derbi kundër Interit do i kushtojnë shumë Stefano Piolit. Milan ka vendosur të shkarkojë trajnerin në fundin e sezonit dhe një gjë të tillë e konfirmon Fabrizio Romano.

Gazetari që merret me lëvizjet e merkatos bën me dije se Milan është në kërkim të një trajneri të ri dhe në fundin e sezonit do i komunikojë ndarjen e rrugëve Piolit.

58-vjeçari nga Parma e ka drejtuar Milanin për 235 ndeshje deri në këtë moment, që nga 9 tetori i 2019 kur u ul në stol. Gjatë kësaj periudhe ai ia doli të shpallte kuqezinjtë kampion në sezonin 2021-22.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek