Milan hedh grepat, Sanches pret me krahë hapur: Jam gati, mungon vetëm oferta

Milan hedh grepat, Sanches pret me krahë hapur: Jam gati, mungon vetëm oferta

Nuk ka dy pa tre. Kjo shprehje nuk mund të rrijë më mirë se sa në aksin Lil-Milano. Bëhet fjalë për skuadrën e Ligue 1 Lille dhe Milanin në Seria A. Kjo e fundit pas Rafel Leao dhe portierit Mike Maignan po tenton të rrëmbejë edhe mesfushorin Renato Sanches.

Mediat në Francë shkruajnë se portugezi po e pret me padurim këtë mundësi.

“Unë e di vetëm se jam gati, nëse vjen oferta”. Kuqezinjtë mund të përpiqen të paraprijnë zbarkimin e tij në Milano që në merkaton e janarit, muaj në të cilin ekipit të Piolit do t’i mungojnë Kesi dhe Benaser të impenjuar në Kupën e Afrikës.

Kartoni i Sanches vlen rreth 30 milionë, por duke pasur parasysh situatën e tij kontraktuale (në skadencë pas një viti) ai mund të largohet nga Franca për shumë më pak ndërsa rroga e tij mund të prekë në 5.5 milionë euro.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Formula 1/ Kaos, aksidente dhe flamuj të kuq në Çmimin e Madh të Australisë! Në fund fiton Verstappen (VIDEO)

Formula 1/ Kaos, aksidente dhe flamuj të kuq në Çmimin e Madh të Australisë! Në fund fiton Verstappen (VIDEO)