Milan i tregon dhëmbët në fushë, Mourinho: Krenar qe i refuzova para 3 vitesh

Milan e mund në fushë, por Mourinho zgjedh të hakmerret me një deklaratë. Kjo është pasqyra e një prej dy supersfidave të javës së 20 të Seria A mes Milanit dhe Romës, që u fitua 3-1 nga ‘djalli’.

Një trepikësh për skuadrën e Piolit që përveçse e ngjit në vendin e dytë, jep edhe moral në luftën për titull. Golat në këtë ndeshje për Milanin u realizuan nga Giroud, Messias dhe Leao, ndërsa humbja i dogji jo pak Mourinho-s, trajnerit të Romës, i cili u vërshëllye pamasë nga tifozët vendas në San Siro. Pas ndeshjes ‘special 1’ u shpreh se ‘është krenar që para 3 vitesh refuzoi Milanin për shkak të të shkuadrës së tij me Interin’.

Ndërkohë java e 20 e Seria A rezervoi edhe supersfidën Juventus-Napoli që u mbyll me shifrat 1-1. Edhe pse me shumë mungesa të kaltërit e Spaletti-t ia dolën të merrnin një pikë pasi realizuan të parët me Mertnes, ndërsa Juventus barazoi me Frederico Chiesa-n.

Sakaq Inter pritet të marrë 3 pikët në tavolinë për shkak se ndeshja me Bolonjën u anulua. Skuadra kundërshtare e zikaltërve kishte shumë të prekur me COVID dhe nuk e lejua nga autoritet shëndetësore për të zbritur në fushë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës