Milan ia del në përballjen delikate me Lazio-n, por humb Leao-n! Frikë për Champions-in kundër Interit (VIDEO)

Milan ia del në përballjen delikate me Lazio-n, por humb Leao-n! Frikë për Champions-in kundër Interit (VIDEO)

Milan duke festuar golat

Milan ka marrë një trepikësh shumë të rëndësishëm në luftën për një vend në Champions League, pasi ka mposhtur 2-0 Lazion e vendit të dytë. ‘Djallit’ i duhej patjetër fitorja, pasi ishte në vendin e shtatë dhe ndryshe duhej të përshëndetej me Championsin e sezonit të ardhshëm.

Në San Siro të dy golat u realizuan në pjesën e parë nga Bennacer fillimisht dhe më pas Hernandez. Megjithatë kjo pati edhe një kosto pasi Leao në minutën e 11 la fushën i dëmtuar. Për ‘djallin’ e drejtuar nga Pioli ka frikë pasi të mërkurën në program është ndeshja e parë gjysmëfinale e Champions League kundër Interit.

Kliko këtu për golat Milan 2-0 Lazio.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet' Edhe Rama në Dortmund për ndeshjen Itali - Shqipëri

'Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë e ti shkon e gjen shqipet' Edhe Rama në Dortmund për ndeshjen Itali - Shqipëri