Milan nuk i rinovon kontratën, Ivan Gazidis largohet pas 4 vitesh: Tani ju ndjek si fans

Milan nuk i rinovon kontratën, Ivan Gazidis largohet pas 4 vitesh: Tani ju ndjek si fans

Ivan Gazidis

Ivan Gazidis nuk do jetë më administrator i deleguar i Milanit në Serie A. Në 5 dhjetor kontrata e Gazidis skadon dhe kampionët në fuqi të Italisë nuk kanë rinovuar me administratorin. Në një komunikim të kuqezinjve në kanalet e komunikimit, Milan bën me dije se pas katër vitesh Gazidis largohet nga klubi, duke e falenderuar për punën në ngritjen e ekipit. Prej 2018 Gazidis pranoi detyrën e vështirë për të dërguar Milan në nivele të larta, duke lënë klubin si kampion. Në fjalën e tij, administratori theksoi se do jetë një fans i klubit.

“Pas katër viteve të jashtëzakonshme dhe sfiduese unë po largohem nga Milani. I detyrohem shumë këtij klubi, punëtorëve, tifozëve dhe gjithë qytetit që më shpëtoi jetën. Nga ky moment unë do ta ndjek Milanin si një fans plot pasion, gjithmonë si një prej jush”, thuhet në fjalën e Gazidis.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Masakra e 4 shkurtit 1944: Dëshmia e panjohur e sekretarit të Xhafer Devës

Masakra e 4 shkurtit 1944: Dëshmia e panjohur e sekretarit të Xhafer Devës