Milan peng i një kartoni të kuq, Chelsea e mposht sërish dhe i komplikon situatën në grup (VIDEO)

 

Chelsea dhe arbitri fundosin Milanin në Champions. Blutë e Londrës pasi e mposhtën Milanin 3-0 një javë më parë në “Stamford Bridge mbrëmë fituan edhe në San Siro këtë herë 2-0. Episodi që duket sikur vendosi gjithcka ishte minuta e 18-të. Tomori i kuqezinjve pengon në zonë Mount dhe arbitri gjerman jep penallti e karton të kuq per futbollistin e kampioneve te Italise.. Jorginho e kthen në gol gjuajtjen nga 11 metrat dhe më pas po brenda pjesës së parë shënon edhe Aubameynag. Chelsea merr kryesimin e grupit E me 7 pike ndërsa Milani e vështirëson shumë situatën.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Milan 'nxjerr' Chelsea nga kriza, 2 gola nderojnë Blutë në Itali! PSG dhe Dortmund nuk ia dalin, Real Madrid shënon në 'frymën e fundit'


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tropojë, mbante kallashnikov pa leje në banesë, në pranga një 73-vjeçar

Tropojë, mbante kallashnikov pa leje në banesë, në pranga një 73-vjeçar