Milan rikthehet te fitoret, në fushë edhe Ibra! Real ngec kundër Osassuna-s, Barcelona 'poker' (VIDEO-Golat)

Pak ditë pas humbjes me Juventusin Milan është kthyer te fitoret duke mposhtur 2-0 Torino-n për llogari të javës së 16 të Seria A. Në San Siro ‘djallit’ iu deshën 25 minuta për të gjetur rrugën e rrjetës me Leao-n, ndërsa pak pak çaste më pas do të dyfishonte Kessie me penallti.

Pjesa e dyta ishte më shumë menaxhim, ndërsa vlen për t’u theksuar se pas një muaji te Milan u rikthye Ibrahimovic. Salaq Pioli kishte të gatshëm edhe Calhanoglu-n, por kundër Torinos humbi për shkak dëmtimi Tonali-n dhe Diaz.

Ndërkohë në La Liga Real Madrid është ndalur në një barazim pa gola në transfertën e Osasuna-s. Një hap i gabuar që mund të kushtojë shumë në fund, ndërsa për zhvillimin e ndeshjes pati kritika nga Zidan, i cili tha se ajo duhet të ishte anuluar për shkak të dëborës që kishte mbuluar fushën pak minuta para se të niste sfida.

Gjithsesi këto probleme nuk u diskutuan në Granada, atje ku Barcelona fitoi bindshëm 0-4. Për katalanasit fillimisht zhbllokoi Griezman në minutën e 12, ndërsa pjesa e parë do të rezervonte edhe një ‘dopietë’ të Messi-t. Për të vulosur shifrat përfundimtare mendoi sërish Griezman.

Në Gjermani supersfida e javës në Bundesligë mes Leipzig dhe Dortmund është mbyllur me shifrat 1-3. Kjo ishte një mundësi shumë e mirë për Leipzig për të marrë kreun e kampionatit në rast fitoreje, por Dortmund bëri skuadrën e madhe falë golit të Sancho-s dhe ‘dopietës’ së Halaand.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve