Milani çon në 'ferr' Conten, në Angli janë të sigurt: Largohet nga Tottenham

Milani çon në 'ferr' Conten, në Angli janë të sigurt: Largohet nga Tottenham

Antonio Conte

Tottenham barazoi dje 0-0 në shtëpi kundër Milanit dhe u eliminua nga Champions League. Antonio Conte ka shtyrë çdo diskutim në lidhje me të ardhmen e tij, duke thënë se do respektojë kontratën me Spurs.

Mediat angleze nuk kanë dyshime, me italianin që do t'i japë lamtumirën klubit në fundin e sezonit. BBC e konsideron largimin e trajnerit "thjesht një formalitet". Conte në muajt e fundit nuk ka treguar se dëshiron të rinovojë marrëveshjen me Spurs, e cila skadon në qershor të këtij viti.

"Unë e respektoj kontratën dhe në fund të sezonit do të bëhen vlerësimet e duhura me klubin në mënyrën më të qetë dhe unë do të them fjalën time”, tha Conte së fundmi në lidhje me të ardhmen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj