Milani ndan rrugët me Piolin, tifozët votojnë për trajnerin e ri! Ish-rivali në stolin kuqezi

Milani ndan rrugët me Piolin, tifozët votojnë për trajnerin e ri! Ish-rivali në stolin kuqezi

Stefano Pioli

Eliminimi nga Europa League dhe mbyllja e sezonit pa një titull i ka kushtuar shumë Stefano Piolit. Mediet në Itali bëjnë me dije se në fundin e sezonit drejtuesit kuqezinj do largojnë trajnerin nga stoli dhe janë në kërkim të një emri të ri.

Në një sondazh të zhvilluar nga "Sport Mediaset", tifozët e Milan kanë zgjedhur që si pasuesi i Piolit të jetë Antonio Conte, ish-i i Juves, Interit apo edhe i kombëtares së Italisë.

Në Milanello po studiojnë mundësitë, me Conten që pas largimit nga Tottenham është një i papunë luksi dhe rikthimi në "San Siro" këtë herë projektohet me ngjyrat kuqezi.

Pioli nuk po arrin të ndezë 'shkëndijën' e ekipit, me Giroud dhe Leao të "fikur" në dy ndeshjet kundër Romës, që solli edhe eliminimin nga Europa League. Tanimë vendi i dytë i Serie A është në dorë të Milanit, teksa Interi e ka vetëm çështje kohe për të zyrtarizuar titullin kampion të 20-të në Serie A.

Me Milanin që ndan rrugët me Piolin, duket se Conte është në "pole" për t'u rikthyer të trajnojë në Serie A. Për t'u vlerësuar edhe spanjolli Lopetegui që drejton Wolves në Premier League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Rama kujton vitet 90-të dhe ndarjen me PD: Berisha s'donte të lironte të burgosurit politik! Ikëm se fëmija kishte lindur i vdekur

Rama kujton vitet 90-të dhe ndarjen me PD: Berisha s'donte të lironte të burgosurit politik! Ikëm se fëmija kishte lindur i vdekur