Milani në alarm para Interit, Pioli humbet edhe 2 titullarët veç Leaos

Milani në alarm para Interit, Pioli humbet edhe 2 titullarët veç Leaos

Skuadra e Milanit në ndeshjen e fundit

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli është në telashe për ndeshjen kundër Spezias në Serie A. Pas Bennacer (të lënduar për shkak të një dëmtimi në gju të pësuar mbrëmjen e së mërkurës në ndeshjen e parë kundër Interit) dhe pritjes për Leaon, Stefano Pioli do duhet të heqë dorë nga Krunic dhe Messias në kuadër të ndeshjes kundër Spezias.

Krunic vuan një dëmtim në gjurin e djathtë, teksa Messias ka një lëndim muskulor. Pritet që pas humbjes 0-2 me Interin në ndeshjen e parë të Champions League, Pioli të bëjë rokadë në ndeshjen kundër Spezias, për të qenë të gatshëm në sfidën e kthimit kundër zikaltërve të martën.

Saelemekers pritet nga minuta e parë, ndërsa De Ketelaere dhe Rebic duhet të zëvendësojnë Diaz dhe Giroud, për t'i lënë këta të fundit të qetësohen. Nesër në 18:00 në transfertë, Milan nuk do e ketë të lehtë kundër Spezias.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat (VIDEO)

Euro 2024/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat (VIDEO)