Ministri Hasani në selinë e shenjtë, takon Papa Françeskun: Vlerësoi shembullin që Shqipëria i jep botës

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani zhvilloi një takim në Selinë e Shenjtë me Papa Françeskun. Në emër të qeverisë dhe shtetit shqiptar Hasani vlerësoi përpjekjet e Atit të Shenjtë për të ruajtur paqen, stabilitetin dhe harmoninë midis komuniteteve fetare, kombeve dhe popujve në botë.

“Vlerësimi i thellë i Shenjtërisë së Tij për shembullin që Shqipëria i jep botës për solidaritetin njerëzor dhe vëllazërinë fetare, vazhdon të jetë një frymëzim dhe dritë udhërrëfyese për përpjekjen e vazhdueshme të vendit tonë për të qenë në anën e duhur të të historisë”, tha Ministri Hasani.

Këtë vit mbushen 10 vjet edhe nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri.

B.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?