Ministri i Jashtëm grek vjen nesër në Shqipëri, pritet të takohet me Cakajn, Ramën dhe Metën/ Kufiri detar pjesë e diskutimeve

Ministri i Jashtëm grek vjen nesër në Shqipëri, pritet të takohet me Cakajn, Ramën dhe Metën/ Kufiri detar pjesë e diskutimeve

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias

Nesër Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias mbërrin rreth orës 11:00 në Tiranë. Fillimisht ai do të takohet me homologun e tij Gent Cakajn në ministrinë e jashtme, më pas do të shkojë në Kryeministri, ku do të ketë edhe një konferencë me Ramën. Gjithashtu pritet të ketë edhe një takim me Presidentin Meta. 

Mediat greke kanë lajmëruar gjithashtu për vizitën e Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias në Shqipëri dhe në qendër të diskutimeve do të jetë çështja e zgjidhjes së kufijve detarë dhe përcaktimi i zonës ekonomike ekskluzive në detin Jon.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

U arrestua me armë gati për vrasje, Aldi Mustafa ‘kyç’ gojën para hetuesve! Do merrte hak për tritolin që i vendosën në prill të kërij viti

U arrestua me armë gati për vrasje, Aldi Mustafa ‘kyç’ gojën para hetuesve! Do merrte hak për tritolin që i vendosën në prill të kërij viti