Ministri i Mbrojtjes: Turp, Berisha thërret protestë kundër BE-së

Ministri i Mbrojtjes: Turp, Berisha thërret protestë kundër BE-së

1668778976_BERO.JPG

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar për protestën e paralajmëruar nga Sali Berisha ditën kur do të mbahet samiti i BE-Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Një trup për Shqipërinë e ka cilësuar edhe Peleshi, ndërsa shkruan se kjo është një protestë kundër BE-së.

“Një turp që nuk e meriton Shqipëria. Sot, kur Ballkani Perëndimor ka më shumë së kurrë nevojë për mbështetjen e BE dhe SHBA. Sot, kur Shqipëria po spikat si vendi lider në orientimin e rajonit drejt perëndimit, pa dilema gjeopolitike. Sot, kur jemi ulur në tryezën e bisedimeve për anëtarësim të plotë në BE.

Sot, në prag të një ngjarjeje historike të paimagjinueshme për nga forca që i jep rrugëtimit tonë europian - samitit të BE në Tiranë. Sali Berisha thërret protestë kundër BE, në ditën e samitit.

Asgjë më shumë se sa kaq nuk do të bënte edhe Vladimir Putin nëse do të udhëhiqte opozitën shqiptare. Një dhurate apo një borxh i vjetër? Sidoqoftë këtë faturë nuk mund ta paguajë Shqipëria. Qëndrimi qytetar ndaj këtij turpi është detyrë e gjithsecilit. Së pari e pjesës së shëndetshme të PD”, shkruan Peleshi.


Lajmi kryesor:

Berisha ‘kërcënon’ me protestë ditën e samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, PS: Turpi i Shqipërisë, i shërben lojës së Putin kundër BE-së


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Vendim befasues nga gjykata e Madridit: Superliga europiane mund të organizohet, UEFA dhe FIFA mos të dënojnë pjesmarrësit

Vendim befasues nga gjykata e Madridit: Superliga europiane mund të organizohet, UEFA dhe FIFA mos të dënojnë pjesmarrësit