Daçiç në OKB: Zvarritja e Gjuriç para njerëzve në Kosovë, e paprecedentë

Daçiç në OKB: Zvarritja e Gjuriç para njerëzve në Kosovë, e paprecedentë

Ministri serb, Ivica Daçiç

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, në mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurimit të OKB-së  ka folur mes tjerash edhe  për arrestimin e politikanit serb, Marko Gjuriç, raporton “Zeri.info”.

Arrestimi i paligjshëm i Gjuriqit dhe zvarritja e tij më një shfaqje të orkestruar para njerëzve në  rrugët e Prishtinës ishte një arrestim i pa precedent dhe Prishtina e arsyetoi këtë me atë se ai nuk ishte i lejuar të vizitojë në Kosovë.

Ivica Daçiç, ministri i Jashtëm i Serbisë

Por, sipas tij, kjo gjë nuk është e vërtetë sepse sipas tij kjo vizitë ishte paralajmëruar në kohë. Në këtë mbledhje mes tjerash pritet të flitet edhe për çështjet tjera që e preokupojnë Kosovën dhe Serbinë. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re