Ministria ndan licensat
50% e përmbaruesve tani privatë

Ministria ndan licensat<br />50% e përmbaruesve tani privatë
TIRANE- Që sot 50% e përmbaruesve do të jenë privat. Ministria e Drejtësisë ka shpërndarë sot licensat për 47 permbarues private, ndërsa e ka konsideruar të suksesshme këtë reformë. Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi dekalroi se përmbaruesit duhet te jene te përgjegjshëm, pasi kjo është e rëndësishme për rritjen e  besimit te publikut te drejtësia.

Ndërkaq ministri Halimi bëri të ditur se do të ketë skemë sigurimi për përmbaruesit. “Kjo skemë sigurimi do të ngrihet për të përballuar dëmet që mund të shkaktohen. Cdo qytetar duhet të kompesohet për dëmet që mund të shkaktojnë përmbaruesit.:-theksoi ministri Halimi
(jd/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet