Ministrja e Ekonomisë-opozitës: Si mund të flisni ju për borxhin? Nuk keni veshë për të dëgjuar e sy për të shikuar

Ministrja e Ekonomisë-opozitës: Si mund të flisni ju për borxhin? Nuk keni veshë për të dëgjuar e sy për të shikuar

1650539492_20190613223330sotkuvendi.jpg

Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka kritikuar faktin që në Kuvend u diskutua për çështjen e ‘Butrintit’ kur nuk është në rend dite dhe nuk i jepet rëndësi raporteve të tjera. Nuk hezitoi të thumbojë opozitën duke thënë se nuk dihen se çfarë investimesh kanë bërë në kohën kur kanë qenë në qeveri.

“Çështja e ‘Butrintit’ nuk është në rendin e ditës së sotme ndërkohë që është diskutuar në komisione dhe nuk i japim kohë atyre raporteve që janë për tu diskutuar. Si mund të flitet për çmimet e energjisë elektrike kur janë më të larta se kurrë dhe qeveria i ka bërë mburojë për të gjithë konsumatorët kur kemi çmimet më të ulëta. Ne kemi vendosur të mbrojmë ata që nuk mund të paguajnë. Si mund të flitet për borxhin kur ju gjatë qeverisë tuaj morët një borxh që e mbajtët të fshehur dhe u përdor për investime që nuk dihen. Ku janë investimet që keni bërë?

Që prje ndërtimit të Kaskadës së Drinit nuk është bërë më asnjë investim. Ju nuk keni veshë për të dëgjuar e sy për të shikuar. Ne jemi këtu për tu përkujdesur për shtresat që kanë më shumë nevojë, jemi për të zhvilluar ekonominë shqiptare”, tha Ibrahimaj.


Lajmi kryesor:

Menaxhimi i Butrintit, debat në Kuvend! Zhupa: E jepni me koncesion, do e çojmë në SPAK! Rama: Ju i gjetët pronarin teatrit antik, budallallëkun e keni në ADN


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore