Ministrja e Shëndetësisë: Vaksina kineze njihet për udhëtim edhe në SHBA

Ministrja e Shëndetësisë: Vaksina kineze njihet për udhëtim edhe në SHBA

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në Komisionin e Shëndetësisë ka bërë me dije se, sipas një vendimi të fundit, vaksina kineze, coronavac, njihet për udhëtim edhe në SHBA.

"Sa i përket vaksinave, edhe coronavac njihet nga shumë vende europiane dhe duke filluar nga data 8 nëntor, është vaksinë që njihet për udhëtim edhe nga SHBA, është vendim i fundit i marrë", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Komisioni i Shëndetësisë, Manastirliu kritika për mos mbajtjen e maskës: Zbatoni masat anti-COVID! Opozita: Hipokrizi, autobusët janë të mbushur me qytetarë pa maska


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?



×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)